Austrian Embassy

Kuidas reisida läbi kogu Austria rahakotisõbralikult

Austria ei ole küll Eestist väga kaugel, kuid siiski võib Eesti turistile olla üllatav see, kuivõrd kallis võib olla Austrias rändamine. Kui soovid aga reisida säästlikumalt või pead järgima pisut kitsamat eelarvet, võivad sind aidata alljärgnevad nõuanded.

Ära mine Austriasse otse

Üks esimesi kulusid, mis võib olla ühtlasi ka väga suur, on lennu- või sõidukulu. Selle asemel, et lennata aga otse Viini, on võimalik, et soodsam variant on hoopis lennata näiteks Prahasse ja sõita sealt soodsa bussiga Austriasse.

Ehkki see ei ole kõige kiirem ja mugavam variant, on täiesti võimalik, et see on kokkuvõttes soodsam.

Ole majutuse valimisel nutikas

Nagu iga riigi külastamise puhul on ka Austrias reisides suurim kulu majutus. Tagamaks, et sa ei kuluta ülemäära suurt osa oma eelarvest majutusele, on siin mõned nipid:

  • broneeri majutus võimalikult kiiresti, eriti, kui külastad suuremaid linnu. Toad lähevad nagu soojad saiad, seega kui viivitad, võid sattuda olukorda, kus isegi väiksemad hotellitoad maksavad üle 100 euro või jääd lausa täiesti ilma majutusest;
  • vaata ka linna keskpaikadest kaugemale või isegi linna äärtesse. Nagu ka Eestis, on võimalik leida odavamat majutust suurlinnadest kaugemal, isegi vaid paarikümneminutilise sõidu kaugusel. Niiviisi võid hoida kokku sadu eurosid;
  • ööbi hostelis. Hostelid on enamasti soodsamad kui hotellid. Samuti on mõistlik kaaluda AirBnb-d, kust võid leida rahakotisõbralikumaid majutusvõimalusi.

Väldi tipphooaega

Austrias puhkamine on väga populaarne südasuvel ja südatalvel, seega on sellel ajal hinnad eriti kallid, seda nii lennupiletite kui majutuse osas. Seepärast on mõistlik võimalusel ajastada oma puhkus hoopis kevade või sügise peale, et säästa rohkem raha.

Ka väikelinnades on palju tegevust

Ei saa salata, et Viin on kõige kuulsam Austria linn, mida igaüks soovib näha, aga Austrias on palju teisigi paiku, mida võiksid külastada! Mis kõige olulisem – väikelinnades on hinnad palju soodsamad kui suurtes linnades, just nagu ka Eestis. Anna Austria väikeregioonidele võimalus sind üllatada – võid olla kindel, et tulemuseks on unustamatu reis, kuna sa oled näinud ka muid paiku peale Viini või Salzburgi.

Sõida rohkem autoga

Ühistransport või Austrias olla üsna ebamugav ja kallis, kuid auto rentimine võib olla mõistlikum ja üldkokkuvõttes ka hulga soodsam. Ise sõitmine muudab elu hulga mugavamaks ja samas on võimalik ka mugavamalt minna toidupoodidesse ja mujale, et hoida ka näiteks toidukuludelt raha kokku.

Parkimine ei ole küll üldiselt tasuta, kuid kui sa leiad näiteks soodsa majutuse, on tõenäoliselt majutuspaigas ka olemas tasuta parkimine, seega saad ühendada mitu head asja omavahel.

Kuidas Austrias toidu arvelt raha säästa

Kõige parem viis, kuidas Austrias reisides raha säästa, on toituda soodsalt, kasutades kohalikke supermarketeid ning tehes ise süüa. Austrias on olemas näiteks Lidl poed, mis on tuntud oma laia valiku ja soodsa hinna poolest.

Ka väljas söömine ei pruugi aga olla niivõrd kallis kui karta võid, eriti, kui viitsid pisut aega kulutada, et uurida toidukohti. Populaarne “pannkoogisupp” maksab tavaliselt paar eurot, olles sedasi üks soodsamaid kiireid toite. Sama kehtib paljude teiste suppide ja väiksemate roogade kohta, seega pole sugugi välistatud, et saad alla 10 euro täiesti korraliku kõhutäie.

Tasuta atraktsioonid ja meelelahutus

Mis puudutab vaba aja veetmist, siis Austria on niivõrd piltilus riik, et piisab juba lihtsalt ringi jalutamisest. Üks kõige lahedamaid asju, mida aga Austrias ette võtta, on lossivaremete külastamine. Nagu Eestiski, on enamus ajaloolisi lossivaremeid täiesti tasuta külastamiseks, seega võid lihtsalt minna lossi juurde jalutama.

Austria asukoha tõttu on populaarne Austrias lihtsalt minna matkama ja mäestikesse jalutama.

Nagu näed, siis on mitmeid viise, kuidas hoida pisut raha kokku. Austria võib küll olla üsna kõrgete hindadega riik, kuid kui nutikalt tegutseda, saab Austrias reisida ka rahakotisõbralikult.