Austrian Embassy

Mida teha ja kuhu minna Austrias öösel?

Austria on täis küll majesteetlikke losse ja õdusat ajaloolist hõngu, kuid see ei tähenda, et riik oleks kuidagi ajas seisma jäänud ning öösel ei toimugi midagi. Vastupidi, tegelikult on Austria linnades väga tihe ööelu, mis sobib hästi neile reisisellidele, kes on öisema elustiiliga. Alljärgnevalt järjestame mõned Austria linnad, kus on kõige vingem ööelu ning anname paar nippi, mida öösiti Austrias ette võtta.

1. Viin

Austria pealinn Viin on mõistagi täis põnevaid atraktsioone ning rohkel tegevust igal kellaajal. Ükskõik, mida sa soovid teha, on täiesti kindel, et see on Viinis olemas – tantsi poole ööni, mine põnevale kontserdile või õhtusöögile.

Lisaks arvukatele klubidele, restoranidele ja kontserdipaikadele on Viin koduks ühele parimale kasiinole nimega Casino Wien. Kasiino asub ühes vanimas hoones otse Viini südalinnas ning ühendab endas ajaloolise elegantsi kaasaegse atmosfääriga.

Kasiinos saab nautida mõnusat ajaviidet erinevate mänguautomaatide seltsis – mängi slotikaid, pokkerit või blackjacki, see on sinu valik. Kui soovid aga tunda end luksuslikult ja nautida meeldejäävat ööd, võib selle kasiino külastamine olla hea mõte.

2. Salzburg

Salzburg näeb välja just nagu see oleks pärit muinasjutust tänu oma paleedele ja lossidele, aga võid kindel olla, et selles linnas pidutsetakse varajaste hommikutundideni. Salzburgis on rohkelt pubisid ning sarnaselt Tartule on enamus paiku üksteise lähedal, seega on väga lihtne minna ühest kohast teise. Linnas on kokku mitukümmend meelelahutuspaika, seega igav ei hakka kindlasti.

3. Innsbruck

Innsbruck on mõnes mõttes nagu Tartu, kuna seda linna teatakse ülikoolilinnana. Seepärast võid kohata linnas väga palju noori, kes pidutsevad vanalinnas – just seal asuvad enamus pubisid ja toidukohti. Innsbruck on väga mitmekesine; ühtaegu võid leida kõrvuti vaiksed restoranid ja meeletu tümpsuga pubid. Kohvi, muusika ja mõnus meeleolu iseloomustavad Innsbrucki igal sammul.

4. Linz

Mis puudutab Austria ööelu, siis Linz ei ole tegelikult väga tihti mainitud, kuid tegelikult on see sama tempokas öösiti nagu ka teised Austria linnad. Linz on tuntud oma kultuurilise olemuse poolest, mis särab vastu ka öösel, kuna linn on ääretult mitmekesine – leida võib toidukohti pea igast köögikunstist. Sarnaselt Viinile asub ka Linzis vinge kasiino, kus saab mängida kõikvõimalikke kasiinomänge kas või hommikuni, nautides head atmosfääri – või võite alati kasutada veebikasiino.

5. Graz

Üks Austria suurimaid linnu Graz on kultuuriliselt rikkalik ning üks kaunima vanalinnaga paiku Austrias, kuid Graz pole kaunis mitte üksnes päeval, vaid ka öösel. Öötundidel on avatud vinged Iiri pubid, veinibaarid, restoranid ja palju muud põnevat, mis panevad sind Grazi lausa jumaldama!

6. Mayrhofen

Kui ülalpool mainitud linnad ja nende ööelu võib olla üsna sarnane Eestile, siis Mayrhofen on üsna eriline, kuna see linn on tuntud suusakuurortina. Ei, öösel küll ei suusatata, kuid see-eest pidutsevad öösel kõik inimesed, kes päeval võhma välja ajasid suusanõlval. Kuurortisse kogunevad suusatajad üle kogu maailma ning õhtupimeduses tantsitakse end higiseks, seega on Mayrhofeni ööelu tõeliselt kirju ja pöörane.