Austrian Embassy

Parimad kohad, kuhu Austrias kindlasti tuleks minna

Imekaunite, ent pisut hirmuäratavate Alpide vahel peituv Austria on nagu Euroopa hästi varjatud saladus. See salapärane riik tundub ühtaegu nii lähedal, ent samas nii kaugel olevat. Mida me üldse väga teame Austria kohta? See tundub olevat lihtsalt üks maagiline riik, kus kõikjale, kuhu silm satub vaatama, on mäestikud ja rohumaad.

Kuigi Austria on Eestile sarnasem kui võiks arvata, on väga suur osa sellest kujutelmast ka tõsi. Alljärgnevalt toome välja imekaunid Austria paigad, mis tuleks kindlasti oma reisiplaani võtta.

1. Viin

Ooperi ja Beethoveni kodu Viin, mis on ühtlasi Austria pealinn, on vaieldamatult üks kohtadest, mida tuleks külastada. Linn on täis ajaloolisi noppeid ja arhitektuurilisi pärleid, kuninglikke hooneid ning imekauneid parke. Kui oled muusikasõber, tuleks kindlasti külastada ka maailmakuulsat Viini ooperimaja.

2. Salzburg

Kui Viin on Beethoveni sünnikodu, siis Salzburg on teise muusikalise geeniuse Mozarti sünnikodu. Ühtlasi on just selles linnas filmitud “Helisev Muusika”. Juba nende kahe põhjuse tõttu on Salzburg legendaarne koht, mida tasub külastada.

Salzburg on üleüldiselt üks kultuurimekasid, kus näiteks suvel toimuvad meeletud festivalid. Kõigele lisaks on Salzburgi vanalinn kahtlemata üks ilusamaid kogu maailmas – kõva konkurent Tallinna vanalinnale!

3. Innsbruck

Kui Salzburg ja Viin on üsna rahvastatud kohad, siis Innsbruck oleks pärit justkui otse postkaardilt. Linn on ümbritsetud kõrgete mägedega ning annab suurepärase võimaluse nautida aktiivsemat puhkust. Innsbruckis asub ka tunnustatud suusakuurort, mida võiks külastada talvisel ajal. Seiklushimulised reisijad võivad isegi ette võtta tõsisemaid matkasid mägedes.

4. Graz

Graz on Austria suuruselt teine linn, kus asub Euroopa kõige paremini säilinud vanalinn. Rohkelt muuseume, kaunid barokkstiilis hooned ja hingematvalt kaunid vaated – Graz pakub kõike, mida ühelt puhkuselt võiks soovida.

Kui sulle pakub huvi kohalik toit, on Graz üks parimaid linnu, mida külastada, kuna seal on juhtumisi ka suur rõhk kokakunstil.

5. Wörthersee järv

Wörthersee on omamoodi legend isegi austerlaste seas, kuna suur osa austerlastest käivad just sealkandis puhkamas suviti. Tegemist on Austria kõige populaarsema puhkusepaigaga, kus saab suvel nautida ujumist, kanuusõitu, paadisõitu ja palju muud. Ehkki väga looduskaunis paik, on omapäraselt Wörthersee koduks Porsche brändile ning tänini toimuvad sealkandis autoesitlused.

6. Bad Gastein

See spaalinn meelitab külastama kõiki, kes soovivad veeta mõnusalt looduslikku ja lõõgastavat puhkust nii suvel kui talvel. Kui soovid hingata puhast mäestikuõhku või minna suusatama vingetele mäestikele, on Bad Gastein selle jaoks suurepärane paik.

Bad Gastein on eriti kuulus lisaks oma mäestikuradadele ka hotellide ja villade poolest, kus saab puhata just nagu kuningas. Kõigele lisaks hellitatakse külalisi rikkaliku kokakunsti ja rõkkava ööeluga.

7. Bregenz

Bregenz on üks kõige maalilisema loodusega paiku Austrias, avades vaate alpidele ning asudes järve kaldal. Linnas toimub ka palju kultuuriliselt olulisi sündmuseid, näiteks saab iga aasta suve keskel nautida Bregenzi festivali, kus esinevad parimad orkestrid. Linna rikkalikku kultuuri ja arhitektuuri saab täie rõõmuga nautida ka üle kogu linna asuvates muuseumites.

8. Wachau

Danube jõe lähedal asuv Lõuna-Austria linnake on võrreldamatu iluga, olles lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Wachau org on eelkõige tuntud veinikultuuri pärast – veinientusiastid käivad Wachaus maitsmas maailma parimaid valgeid veine. Arhitektuuri ja ajaloo huvilised saavad uurida ka Wachau oru rikkalikku ajalugu, mis särab eriti selgelt linnas asuvates lossides ja kindlustes.

Need 8 paika võiksid kindlasti kuuluda reisiplaani – igaüks neist pakub midagi imekaunist, mis rikastab su maailmapilti ja annab unustamatuid elamusi.